Doktorlar ve Sağlık Kurumları İçin SEO
SEO

Doktorlar ve Sağlık Kurumları İçin SEO

Doktorlar’a özel SEO, doktorların web adreslerinin arama motorlarından üst sıralara ulaşmasını sağladığımız ve bu kapsamda daha fazla hastanın doktora erişebilmesini sağladığımız çalışmamızdır. Doktorlar için SEO, arama motorlarının rahatlıkla algılayabileceği bir web sitesini oluşturma amacıyla SEO uyumlu açıklama ve içerik alanlarını hazırlama, sayfa yükleme hızını iyileştirme ve daha birçok çalışma adımı kapsamında gerçekleştirdiğimiz hizmetimizdir. En iyi SEO Ajansı CORAZU ile çalışarak yükselin.

Doktorlar için SEO Nasıl Yapılır?

Doktorlara SEO yapmak için izlenen adımlar şöyledir:

 • Doktorların bilgilerinin yer aldığı web adreslerine yönelik SEO çalışmalarımız gerçekleştirirken anahtar kelime tanımlama ve yerleştirme işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda web adresinin ve doktor bilgilerinin arama motorunda üst sıralarda yer almasını sağlarız.
 • Doktorun sitesine ait içeriklerin SEO uyumlu şekilde yazılması, anahtar kelime uygunluğu ile siteye yüklemesi çalışmamız kapsamında tamamlanır.
 • Doktorun sayfasının yüklenme hızını iyileştirerek, bu alana ziyaret gerçekleştiren hastaların aradıkları bilgiye en kısa sürede ulaşabilmelerini sağlarız.
 • Eğer siteniz mobil uyumlu değilse, size mobil internet aracılığı ile ulaşmak isteyen hasta kitlesine yön verebilmek amacı ile siteyi mobil uyumlu hale getiririz.
 • URL yapısını uygun konuma taşıdıktan sonra siteniz içinde yer alan görselleri SEO uyumlu hale getiriyoruz.

Bu ve daha birçok teknik adım ile gerçekleşen doktorlar için SEO hizmetimiz, sizleri arama motorlarında üst sıralara taşıyacaktır.

Doktorların SEO Çalışmasına Neden İhtiyaçları Vardır?

Doktorların SEO çalışmasına ihtiyaç duyma sebepleri, hastaların onlara en rahat biçimde ulaşabilmelerini sağlamak ve kendilerine ait sitelerde bulunan bilgi verici metinlerin de hedef kitle tarafından en iyi şekilde görülebilmesini sağlamaktır.

Örneğin tüp bebek doktoruna ulaşmak için Google arama motorundan sorgulama yapan bir kişi, bu anahtar kelime doktora ait bir web adresinde veya onun kliniğine ait web sayfasından yer almıyorsa, doktora arama motorundan ulaşması oldukça zorlaşır. SEO çalışmamız siteye arama motorunda üst seviyeye çıkmak için gerekli tüm detayları kazandırırken, sizin de hastalar tarafından uzmanlık dalınız ile birlikte rahatlıkla görüntülenebilmenizi sağlar.

Doktorlar İçin SEO’nun Sağladığı Avantajlar

Doktorlar için SEO’nun sunduğu avantajlar şunlardır:

 • SEO çalışmalarımız ile doktorların arama motorlarındaki görünürlük oranlarını yükselterek, daha geniş kitleye ulaşmalarına yönelik avantaj sunarız.
 • Doktorun uzmanlık dalına ait bir tedaviden yararlanmak isteyen hasta SEO çalışmamız ile doktoru arama motorunda ilk sıralarda görüntüleyeceğinden direk olarak ihtiyacı olan sorulara yanıt bulabileceği bir alana erişir.
 • Doktora ilişkin web adresine yönelik yaptığımız çalışma sonunda site arama motorunda üst sıralarda çıkma açısından uzun vadeli bir konumlandırmadan yararlanır.
 • Doktorun bilgilerine erişim oranı web adresinin ziyaretçi trafik oranı hakkında detaylı bir raporlama ve takip yapabilme avantajı elde edilir.
 • Doktorun kariyer bilgileri ve web adresinde yer alan görseller, yazılı içerikler, daha fazla hasta tarafından görüntülenir.
 • Diğer yandan arama motorunda üst sırada yer almanızı sağlayan SEO çalışmamız ile ekstra bir reklam ücreti ödemeye gerek duymadan, kesintisiz bir reklamdan faydalanma avantajı elde edersiniz.

Doktorlar İçin İçerik SEO’su Nedir?

Doktorlar’a özel içerik SEO’su, doktorların kendi bilgilerinin yer aldığı ve hastalara yönelik bilgilendirici metinler paylaştıkları web adreslerine yönelik gerçekleştirdiğimiz bir SEO çalışmasıdır. Hem randevu taleplerinin yapılabildiği, hem doktor hakkında bilgilerin öğrenilebildiği ve kendisi ile iletişim kurulabildiği bir sitede, makalelere yer veriliyorsa, içerik SEO’sundan yararlanmak mümkündür. İçerikleri konu alan, doktorlar için SEO hizmetimizde metinlere gerekli SEO başlıklarını uygulanıp, anahtar kelimeleri analiz ardından belirleyip, doğru alanlara yerleştirerek, metinleri belirli bir düzen içinde, görsel destekle siteye yerleştiririz.