E-Ticaret Siteleri İçin SEO
SEO

E-Ticaret Siteleri İçin SEO

E-Ticaret siteleri için SEO, dijital alanda E-ticaret siteniz ile markanıza bir yer edinebilmenizi ve rakipleriniz arasından sıyrılarak arama motorunda işletmenizin daha fazla gösterebilmenizi sağlayan hizmettir. Bizler, E-ticaret siteleri için SEO hizmeti verirken, E-ticaret siteniz için daha fazla müşteri potansiyeli oluşturmada gerekli olan optimizasyonları gerçekleştiriyoruz. En iyi SEO Ajansı CORAZU ile çalışarak yükselin.

E-Ticarette SEO Neden Önemli?

E-ticarette SEO’nun önem sebepleri, ürünlerin satış işlemlerine ilişkin hedef kitleye daha çabuk şekilde ulaşma ve arama motorlarında siteyi üst noktaya taşımaktır. E-ticaret siteleriniz için SEO olmazsa olmaz denilecek konulardan bir tanesidir. Müşteriler çoğunlukla internet dünyasında sayfalar arasında gezinerek ürün aramaktansa yaptıkları arama sonucunda ilk olarak sıralanan sitelere girmeyi tercih ederler. Buna bağlı olarak sitenizin ziyaretçi oranın artması ve buna paralel yönde gelen ziyaretçilerin yapacağı online alışverişlerin yükselmesi için SEO hizmeti almanız gerekir.

Diğer yandan yaptığımız SEO çalışmaları E-ticaret siteniz arama motorunda yüksek noktaya taşırken, rakiplerinizin sitelerinin bir adım önüne geçebilmenize olanak sunar. Web adresine yeni kullanıcı akışını çekmek ve markanız hakkında daha geniş bilgiyi, daha geniş kitleye iletmek için SEO hizmetinden yararlanabilirsiniz.

E-Ticarette Siteler İçin SEO Nasıl Yapılır?

E-ticaret siteleri için SEO yapma aşamasında ürünler için anahtar kelime analizi, başarı için rakip analizi ve site açılış hızını iyileştirme gibi adımlar izlenir. E-Ticaret siteleriniz için SEO hizmeti verirken, ürün segmentinizin dışına çıkmadan ve ürün anlamlarını değiştirmeden, arama motorlarında sitenizi üst noktaya çıkaracak olan doğru anahtar kelimeleri ve kullanıcılar tarafından en çok sorgusu yapılan kelime guruplarını belirleriz. Bu anahtar kelimeleri ürün kategorilerinize ve site içi uygun alanlara yerleştirerek, aram motorların hedeflenen sıraya ulaşmanızı sağlarız.

Diğer bir adımda ise SEO’yun etkileyen önemli unsurlardan biri olan site açılış hızının ele alınması gerekir. Kullanıcılar açısından değerlendirirsek sayfa açılış hız oldukça düşük olan bir siteyi beklemekten sıkılan kullanıcılar, daha adrese giriş yapmadan çıkış sağlarlar. Bu gibi bir problemin yaşamaması için E-ticaret siteleri için SEO hizmetimizde, site hızı ölçümü ardından site açılış hızını yükseltmek ve kullanıcı deneyimini daha kaliteli hale getirmek için gerekli işlemleri uyguluyoruz.

Daha detaylı e-ticaret SEO nasıl yapılır ile ilgili en kapsamlı rehberi okumak için buraya tıklayın.

E-Ticaret Siteleri İçin SEO’nun Faydaları Nelerdir?

E-ticaret sitesi için SEO yararları hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

  • E-Ticaret siteleri için SEO yaparken sitelerin mobil uyumlu bir yapıya kavuşmasını sağlarız. Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının %60 oranın üstündeki kesiminin internete mobil cihazlardan giriş yaptığı saptanmıştır. Sitenizin mobil uyumlu olmaması ise bu kesimin tamamen kaybedileceği anlamına gelir. Bu yüzden SEO çalışması içinde siteniz mobil uyumlu hale getirerek, site içi akışa daha fazla kullanıcıyı dahil edebilmeniz sağlıyoruz.
  • SEO size görsel optimizasyon avantajını kazandırır. E-ticaret siteleriniz için satış hedefleriniz yükseltebilmenize en büyük oranda yardımcı olan şeyler, ürün görselleridir. Görsellerin ise en iyi şekilde kullanıcı kitlesine ulaşabilmesi için SEO kurallarına uyumu olması gerekir. SEO hizmetimiz kapsamında site içi görsellerinize uygun anahtar kelimeleri ekleme işlemlerimizi gerçekleştirerek, arama motorlarında daha üst sırada çıkmalarına hedef kitleye ulaşmalarını sağlıyoruz.
  • SEO hizmetimiz size E-ticaret sitenize ilişkin çift sayılar, meta açıklamalar, başlıklar, 301 yönlendirmeleri, 404 sayfaları hakkında hataları açık şekilde bulma ve yapacağımız detaylı düzenlemeler kapsamında bunlara çözüm getirme avantajı sunar. Çalışmalarımız sonsunda sağlıklı ilerleyen, hızlı ve arama motorları tarafından rahatlıkla tanınan bir siteye sahip olursunuz.

E-Ticaret Siteleri İçin SEO Kontrolleri Nelerdir?

E-ticaret siteleri için SEO denetimleri, görsel dosya isimlerinin incelenmesi, görsel alt metinlerinin SEO uygunluğunu incelenmesi, mobil uyumluluk kontrolü, site açılış hız kontrolü, URL yapısının kontrolü’dür. E-ticaret siteleri için SEO çalışmalarımız kapsamında tüm bunlar hakkında gerekli analizi yaptıktan sonra ilgili anahtar kelime eklemelerimiz ve içerik, görsel düzeleme işlemlerimiz ile sitenizi SEO uyumlu noktaya taşırız.