Eğitim Firmaları ve Okullar İçin SEO
SEO

Eğitim Firmaları ve Okullar İçin SEO

Eğitim şirketleri için SEO, eğitim şirketine ilişkin web adresini ve marka adını arama motorlarında üst sıralara ulaştırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz hizmetimizdir. Eğitim firmaları için SEO hizmeti verirken, internet kullanıcıları tarafından daha fazla görüntülenmelerine imkan sunan SEO tekniklerini web adreslerine uyguluyoruz. En iyi SEO Ajansı CORAZU ile çalışarak yükselin.

Eğitim Firmaları İçin SEO Nasıl Yapılmalıdır?

Eğitim firmalarına doğru SEO yapmak için eğitim sektörü ile ilgili olan ve arama motorlarında yüksek oranda aratılan anahtar kelimeler, eğitim şirketinin web adresinde kullanılmalı, bu işlem kapsamında özel içerikler oluşturulmalıdır.

Eğitim firmaları için SEO çalışması gerçekleştirirken yapılması gereken temel adımlardan biri olan anahtar kelime analizini hizmetimiz kapsamında gerçekleştiriyoruz. Analiz işlemimiz sonunda sektörünüz ile bağlantılı olan ve arama mortlarınca en kolay şekilde algılanan kelimeleri, web adresinizde yer alan sekme, başlık, blog içerikleri alanlarına doğru biçimde uyguluyoruz. Bu uygulama eğitim firmanıza ait bilgileri içeren ve internet kullanıcılarının sizinle en hızlı şekilde iletişime geçebileceği web adresinizi arama motorunda üst sıralara taşımaktadır.

Diğer yandan başarılı bir SEO hizmetinde eğitim firmasına ait web adresinin mobil uyumlu hale getirilmesi ve bu aşamada ziyaretçi trafiğinin yükseltilmesi gerekir. Sitenizi mobil uyumlu hale getirerek, mobil cihazlarından yoğun şekilde internette vakit geçiren kitle tarafından rahatlıkla görülmenizi sağlıyoruz. Eğer siteniz bu özelliğe sahip değilse akıllı cihazlarından arama motorlarına giren ve bilgisayar ile giriş yapan kitleden daha geniş olan bir kesimi kaybedersiniz.

Eğitim Firmaları İçin SEO Avantajları Nelerdir?

Eğitim firmaları için SEO fırsatları şu şekilde sıralanır:

 • Sizlere sunduğumuz SEO hizmetimizde Google ve diğer arama motorlarında ilk sıralara yükselme,
 • Bu kapsamda hedef kitlenize en iyi şekilde ulaşma,
 • Eğitim firması web adresinizin ziyaretçi sayısını yükseltme,
 • Web adresinizde kaliteli SEO uyumlu ve anahtar kelimeli içeriklere kavuşma,
 • Artan ziyaretçi trafiği ile birlikte eğirim alma taleplerini paralel olarak yükseltme,
 • Bu taleplere ilişkin artışa bağlı kazançları yükseltme,
 • Eğitim firmasının arama motorunda ilk sıralarda yer alamsına bağlı olarak güçlü bir imaj çizmesini sağlama,

Tüm bu avantajları sizlere sunduğumuz SEO hizmetimiz kapsamında edinebilirsiniz.

Eğitim Firmaları İçin SEO Çalışmasında Yapılan Hatalar

Eğitim firmaları için SEO çalışmasında yapılan yanlışlar:

 • Eğer eğitim firmasına ait web adresi sadece anahtar kelimeleri içeren metinler ile destekleniyor, ancak bunların kalitesine önem verilmiyor ise hatalı bir çalışma yapılır.
 • Siteye yönelik anahtar kelime analizi yapılmadan içerikler hazırlanırsa başarısız bir sonuç alınır.
 • Sitenin mobil uyumluluğu yapılamışsa, rakip analizleri ardından site içi başlıklar ve sekmeler hazırlanmamışsa SEO çalışmasında hata gündeme gelir.
 • Eğitim firmasının sayfasına yönelik açılış hızını yükseltecek bir çalışma eksik bırakılmışsa halatı bir çalışma yapılır.

Eğitim firması için SEO hizmetimiz kapsamında belirli analizler ve uygun plan üzerinden ilerleyip, firmaya ilişkin sitenin blog bölümüne kadar tüm alanları SEO uyumlu hale getirerek bu hataların oluşmasının önüne geçiyoruz.

Eğitim Firmaları İçin SEO Nasıl Yapılır?

Eğitim firmalarına özel SEO yapmak için izlediğimiz adımları şu şekilde sıralarız:

 • Eğitim firmanıza uygun için SEO çalışması gerçekleştirirken markanıza ait SEO uyumlu bir web sitesini var etmek için adımlar atıyoruz.
 • Sitenize ilişkin URL’yi ve ana sayfa düzenini SEO ile uyumlu bir tasarımda oluştururuz.
 • Eğitim firmanıza ilişkin isim, adres bilgisi ve logo gibi detaylar ana sayfa bölümünde anahtar kelime analizlerine uygun şekilde yerleştirilen sekmeler ve başlıklar altında yer verilir.
 • Firmanıza ilişkin web adresinizin blog alanında bulunan tüm metinler, başlıklar, kelime sayıları ve anahtar kelime kullanımları SEO’ya uyumlu şekilde tarafımızca düzenlenir.
 • Eğitim firmaları için SEO hizmetimizde, web adresiniz eğer mobil uyumlu değil ise mobil uyumlu hale getirerek, hedef kitlenize ulaşma oranınızı yükseltiriz.