Okullar ve Dershaneler İçin Web Tasarımı Hizmeti
Web Tasarım

Okullar ve Dershaneler İçin Web Tasarımı Hizmeti

Eğitim sektöründe faaliyet gösteren okullar ve dershaneler için profesyonel düzeyde web tasarımyapılmalıdır. Özellikle sektördeki rekabetin her geçen gün artmaya başladığı şu dönemlerde, kullanıcı dostu arayüze sahip, SEO odaklı ve yüksek performanslı web sitesine sahip okullar büyük avantaj sağlar.

Yeni öğrencileri bünyesine katmak isteyen okullar ve dershanelerin, ebeveynlere hitap edecek şekilde özel olarak tasarlanmış web sitelerine ihtiyaçları yadsınamaz. Bu yüzden Corazu ekibi olarak deneyimli web tasarımcı ekibimiz ile tüm okul ve dershaneler için en ideal web tasarım hizmetini sunmaktayız.

Okullar ve Dershaneler İçin Web Tasarımı Nasıl Olmalı?

Okul ve dershanelerin eğitim alanında yaptıkları başarıları web dünyasına taşımamaları halinde yeterli seviyede ilgi görmeyecekleri unutulmamalıdır. Dolayısıyla siz de bir okul ya da dershane işletiyorsanız, sektördeki rakiplerinizin önüne geçebilmek ve daha fazla öğrenci kazanabilmek adına kaliteli bir web sitesine sahip olmalısınız.

Corazu ekibi olarak uzun yıllar boyunca bu sektörde profesyonel seviyede hizmet veren ekibimiz, okullar ve dershaneler için uyguladıkları web tasarımda şu kriterlere dikkat ederler:

 1. Okulun veya dershanenin resmi web sitesi öncelikle responsive tasarıma sahip olmalıdır. Günümüzde internet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu web dünyasına mobil cihazlar ile giriş yaptığı için mobil uyumlu olmayan siteler hem sıralamada hem de kullanıcı deneyiminde kötü puan alırlar.
 2. SEO uyumlu yapılan okul web siteleri, arama sonuçlarında ilk sayfada yer alarak daha fazla müşteriye ve internet kullanıcısına ulaşma avantajı elde eder.
 3. Yüksek performanslı açılan ve hızlı sayfalarıyla kullanım kolaylığı sağlayan web siteleri bulunan okullar daha çok tercih edilir.
 4. Okulun veya dershanenin web sitesi dönüşüm odaklı olmalı, blog fonksiyonu taşımalı ve sınırsız hizmet sayfası ile desteklenmelidir.

Okullar ve Dershaneler İçin Profesyonel Web Tasarımının Faydaları Neler?

Eğitim alanında fark yaratan okulların bunu web dünyasında yapmadıkları takdirde, hedefledikleri öğrenci ilgisini görmekte zorlanırlar. Dışarıdan yüksek maliyetle okul reklamı yapmak yerine daha uygun maliyetlerle çok kullanışlı ve ilgi çeken bir web sitesi kurmak, okul ya da dershaneler için çok faydalıdır.

Çocuklarını yeni bir okula kaydettirmek isteyen anne ve babalar, ilk olarak okul ve dershanelerin web sitelerini inceleyerek seçenekler arasında eleme yapar. Bu yüzden profesyonel web tasarımı ile desteklenen okul ve dershanelerde şu avantajlar görülür:

 1. Web sitesi kullanıcı dostu ve hızlı olduğu için öğrenci velilerini etkiler.
 2. Sürekli güncellenen yazılımlar ile ekstra masraf olmadan en modern ve ideal web sitesine sahip olmak mümkündür.
 3. Blog fonksiyonu sayesinde SEO uyumlu desteklerle birlikte web sitesi arama sonuçlarında ön sayfaya çıkarak diğer okul siteleri arasında görünür hale gelir.
 4. Öğrenci velilerinin okul seçiminde önemli bir kriter olarak inceledikleri web sitesindeki hizmetlerin kaliteli olması kararlarını olumlu yönde etkiler.

Bunun gibi pek çok avantajdan yararlanmak istediğinizde siz de Corazu ekibimizden profesyonel web tasarım desteği alabilirsiniz. Böylelikle okul ya da dershaneye kayıt yaptırmak isteyen kişiler üzerinde olumlu bir imaj yaratabilirsiniz.

Okullar ve Dershaneler İçin Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Özellikle yeni eğitim dönemlerinde büyük ilgi gören ve milyonlarca kişinin araştırma konusu haline gelen okullar için en etkili iletişim yöntemlerinden biri web sitesidir. İnternet üzerinden okul ya da dershane araştıran kişilere en kaliteli hizmetin sunulabilmesi için okullara yönelik yapılan web tasarımı şu süreçleri içerir:

 1. Araştırma süreci: Hayallerinizdeki web sitesini en iyi yere taşımak için diğer okulların web sitelerini inceleyerek detaylı rakip analizi yapıyoruz. Bunun yanı sıra hedef kitle analizi yaparak okul kaydı düşünen kişilerin ilgilendiği alanları web sitenize eklemek için veri topluyoruz.
 2. Planlama süreci: Toplanan tüm verilerin sonucunda web sitesi planlama süreci başlatıyor ve aşamaları sizinle paylaşıyoruz. Sizden gelen geri bildirimlerle birlikte web tasarım taslağını oluştururken yenilikçi fikirleri devreye alıyoruz.
 3. Taslak: Web sitenizin taslağını oluştururken rakiplerinizin önüne çıkacak ve fark yaratmanızı sağlayacak özelliklerle zenginleştirme yapıyoruz. Sizinle yapacağımız toplantı sonucunda 2 veya 3 taslak içinden hoşunuza giden fikirleri bir araya getirerek web tasarım sürecini sonuçlandırıyoruz.

Uygun fiyatlı ve kaliteli web tasarım hizmeti almak için ekibimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.