Oteller ve Pansiyonlar İçin SEO
SEO

Oteller ve Pansiyonlar İçin SEO

Oteller’e, pansiyon’lara özel SEO, otel ve pansiyonlarınızın arama motorunda üst sıralamalarda çıkması için gerçekleştirdiğimiz çalışmaların bütünüdür. Oteller ve pansiyonlar için SEO hizmetimizi gerçekleştirirken web adreslerinize ve işletmelerinize ilişkin ziyaret oranlarının yükseltilmesi amacı ile çeşitli SEO tekniklerini uygularız. En iyi SEO Ajansı CORAZU ile çalışarak yükselin.

Oteller ve Pansiyonlar İçin SEO Nasıl Yapılır?

Otel ve pansiyonlar için SEO yapma aşamasında öncelikle SEO kalitesini yansıtan bir web sitesinin yaratılması ve bunu için anahtar kelime analizi, sayfa hızını iyileştirme gibi işlemlerin uygulaması gerekir. Otel ve pansiyonlarınız için SEO çalışması gerçekleştirirken ilk olarak site hızınızı ölçüyoruz. Çünkü hızlı açılmayan ve performansı oldukça düşük olan bir siteye erişim gerçekleştiren internet kullanıcı bekleme süresini burada geçirmek yerine diğer rakip otellerin sitelerine yönelirler. Fakat siteniz yeteri kadar hızlı ise kullanıcı sekmeler arası geçişleri rahatlıkla yaparak, rezervasyon yapma kararını daha seri verirler.

Oteller ve pansiyonlar için SEO çalışmamız kapsamında gerekleştirdiğimiz en temel işlem ise otel veya pansiyonunuzun arama motorunda üst sırada çıkmasını sağlamaktır. Bunun için doğru bir URL aynı zamanda SEO uyumlu anahtar kelimelere yer veren metinler, görseller ve harita-adres bilgileri gerekir. Tüm bu temel gereklilikleri SEO çalışmamız kapsamında sağlayarak, işletmenizi hedef kitleniz tarafından en iyi şekilde görülebilecek arama motoru sıralama konumuna çıkarıyoruz.

Oteller ve Pansiyonlar İçin SEO Avantajları Neler?

Oteller, pansiyonlar için SEO fırsatları şunlardır:

  • SEO çalışmamız kapsamında işletmenize ait web sayfasına daha yüksek oranda kullanıcı ziyareti alma avantajı elde edersiniz.
  • Sayfa hızınıza bağlı olarak bu ziyaretçilerin rezervasyon talep etme oranının yükseldiğini görürüsünüz.
  • İşletmenize yönelik üst arama motoru sıralaması sayesinde marka imajınızı güçlendirme avantajı elde edersiniz.
  • İşletmenize ve web adresinize yönelik uyguladığımız anahtar kelime çalışması sayesinde direk olarak hedef kitlenize ulaşma avantajı kazanırsınız.
  • Google arama motoru gibi en çok tercih edilen bir arama motoru üzerinde işletmenizin adını üst sıraya taşıyarak, sürekli reklam yapma avantajına sahip olursunuz.

Oteller ve Pansiyonlar İçin SEO Çalışması Neden Önemlidir?

Oteller, pansiyonlar için SEO’nun önem sebepleri arasında hedef kitleye ulaşabilme ve arama motorunda yukarı çıkarak marka için güçlü bir imaj oluşturabilme hedefleri yer alır. Otel ve pansiyonlarınız için gerçekleştirdiğimiz SEO çalışmalarımız ile bu amaçlarınıza ulaşmanızı sağlıyoruz.

Otel ve pansiyonlarınıza ait web adreslerine yönelik anahtar kelime çalışması yaparak, arama motorlarında en iyi şekilde algılanan ve sektörünüz ile bağlantılı olan anahtar kelimeleri sitenize aktarıyoruz. Bunun için sitenize ait blog kısmında metin içeriklerine, ana sayfa alanında sekmelere ve ilgili başlıklara, siteye ait adrese, site içi görsellere SEO uyumlu ilgili anahtar kelime düzenlemelerini yaparak, rezervasyon yapma olasılığı yüksek hedef kitlenizin sizi daha iyi görebilmesini sağlıyoruz.

Oteller ve Pansiyonlar İçin SEO Kontrolleri Neler?

Oteller, pansiyonlar için SEO denetimleri, mobil uyumluluk kontrolü, anahtar kelime analizi ve kontrolü, kullanıcı trafik oranının ölçülmesidir. Eğer otelinize veya pansiyonunuza ait web siteniz mobil uyumluluk taşımıyorsa, akıllı cihazları üzerinden otel rezervasyonu gerçekleştirecek olan kitle size ulaşamaz. Diğer yandan sayfanızın arama motorunda üste çıkma olasılığı çok düşük bir konumdadır. Bu yüzden çalışmamız kapsamında sitenizi mobil uyumlu hale getiriyoruz.

Otel siteniz mobil uyumlu olmasına rağmen blog bölümünde karakter sayısı, başlıklar, anahtar kelimeler açısından SEO uyumlu olmayan metinlere sahipse, siteniz yine üst sıralara çıkamaz. Bu yüzden oteller ve pansiyonlar için SEO hizmetimizde anahtar kelime analizi ardından metinleri uygun konuma getiririz.