Restoran ve Kafeler İçin Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya

Restoran ve Kafeler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Restoran ve kafeler’e özel sosyal medya yönetimi işletmelerinizin potansiyel müşterileri ile sosyal medya sayfası üzerinden buluşmasını sağladığımız ve bu yol ile marka imajınızı ön plana aldığımız hizmetimizdir. Restoran ve kafeler için sosyal medya yönetimi yaparken sosyal medya sayfanız üzerinden işletmenize ait web adresinize ziyaretçi trafiği çekecek kaliteli paylaşımları da gerçekleştiriyoruz. Sosyal medya yönetimi ile ilgili bilgi almak için tıklayın.

Restoran ve Kafeler İçin Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Restoran ve kafelere özel sosyal medya yönetimi yapmak için ilk olarak sosyal medya sayfasını gerekli kalite düzeyine getirmek amacıyla düzenleriz. Bu kapsamda kapak alanına ve profil alanlarına işletmeye ait resimlerin ve markaya ait logoların yüklenmesi gerekir. Bu işlemi gerçekleştirdiğimiz sırada işletmenize ait telefon, adres bilgilerinin SEO uyumlu olan bir şekilde harita görseli üzerinden sayfaya ekliyoruz. Bu temel adımlar aslında hedef kitlenizin sizi en iyi şekilde fark edebilmesini sağlarlar.

Restoran ve kafeler için sosyal medya yönetimi yaparken güncel paylaşımlar ile hedef kitlenizin dikkatini çekeriz. Örneğin yemek sektörüne, gastronomiye ve yemek tariflerine ilişkin içeriklerin sosyal medya sayfanızda yayınlanması, bunların geniş bir kitle tarafından okunmasını ve işletmenizin dikkat çekmesini sağlar. Güncel olan tüm içeriklere ise sosyal medyada en çok öne çıkan etiketleri ekleyerek, keşfet alanında fark edilmenizi sağlarız. Tüm bu işlemlerimiz organik takipçi sayınızı yükseltirken, rezervasyon taleplerinizin de aynı yönde artmasını sağlamaktadır.

Restoran ve Kafeler İçin Sosyal Medya Yönetimi Neden Gereklidir?

Restoran ve kafeler için sosyal medya gerekliliğinin sebepleri şunlardır:

  • Sizlerin işletmelerinize dair daha fazla zaman ayırabilmeniz için sizden rezervasyon yaptırma olasılığı yüksek olan hedef kitleniz ile başka bir kurumun ilgilenmesi gerekir. Bu işlem size hem zaman hem de kar kazandırır. Bunun için sosyal medya yönetiminden yararlanmanız gerekir.
  • Hedef kitlenize en hızlı şekilde ulaşmak ve onları sosyal medya üzerinden verdiğimiz web sitesi link adresinize çekebilmek için sosyal medya yönetimi alarak kaliteli ve etiketli paylaşımlar kazanmanız gerekir.
  • Eğer satış, sipariş ve rezervasyon rakamlarınızı yükseltmek istiyorsanız, sosyal medyada yer alan geniş kitle ile iletişime geçebilmeniz gerekir. Bunun en iyi yolu ise sosyal medya yönetiminden yararlanmaktır.
  • Sosyal medya üzerinde günceli popüler, güçlü bir işletme olduğunuzu ifade etmek için belirli kalite seviyesine yönelik paylaşımlar yapmanız gerekir. Bunlar çözünürlüğü kaliteli görseller, etiketli videolar, kampanya ve reklamlardır. İşte tüm bu paylaşım sisteminin zincir halinde ilerlemesi için raporlama ile çalışılan bir sosyal medya yönetiminden yararlanmalısınız.

Biz, tüm aşamalarımız ile sizi hedef kitlenize ulaştırırken, marka değerinizin yükselmesi için sosyal medya sayfanızda gerekli düzenlemeleri ve yönetimi gerçekleştiriyoruz.

Restoran ve Kafeler İçin Sosyal Medya Yönetiminde yapılan Hatalar

Restoran ve kafaler için sosyal medya yönetiminde yapılan yanlışlar arasında sayfaya ilişkin içerik paylaşımlarının güncellenmemesi ve sayfaya yorum yapan, soru soran takipçilere yanıt verilmemesi yer alır. Bu gibi hatalar sizin potansiyel müşteri kitlenizi kaybetmenize sebep olur. Biz, sayfanız için gerekli karşılama metinlerini ve destek alanını hazırlarız. Bu kapsamda sizinle bu alandan iletişime geçmek isteyen potansiyel müşteri kitleniz anında kısa sürede yanıt alılar. Diğer yandan sosyal medya sayfanızda yer alan web sitesi linkinizden size rezervasyon ve sipariş için en hızlı şekilde ulaşılır.

Yapılan bir diğer hata ise organik takipçi sayısını yükseltmeye önem verilmemesi ve sadece sayfa düzeni ile ilgilenilmesidir. Biz takipçi sayısını yükseltmeye ilişkin gerekli adımları restoran ve kafeler için sosyal medya yönetimi yaparken izleriz.