Startuplar İçin Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya

Startuplar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Startuplar’a özel sosyal medya yönetimi, yeni girişimlerinizi hedef kitleniz ile en kısa sürede buluşturmanızı sağladığımız ve girişiminize ait web sitesi trafiğinizi sosyal medyadan aldığımız güçle yükselttiğimiz hizmetimizdir. Startuplar için sosyal medya yönetimi gerçekleştirirken sosyal medya sayfanızı uygun şekilde düzenleyip, hedef kitle tarafından en çok dikkat çeken içeriklerin paylaşımını sağlıyoruz. Sosyal medya yönetimi ile ilgili bilgi almak için tıklayın.

Startuplar İçin Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Startuplar’a özel sosyal medya yönetimi yapmak için ilk olarak sosyal medya sayfasının kaliteli şekilde düzenlenmesi ve güncel paylaşımların eklenmesi gerekir. Girişiminizi bir adım ön plana alabilmek için sosyal medya sayfanız üzerinden bir hedef kitle belirlemesi gerçekleştiririz. Daha sonra bu hedef kitlesinin en yüksek derecede dikkatini çekecek olan güncel paylaşımlar yapılmalıdır. Biz bu işlem adımlarını sizler için gerçekleştiriyoruz.

Aynı zamanda sosyal medyanın organik takipçi sayısının yükseltilmesi, kapak ve sekmelerin görsel alanlarının girişiminize ait fotoğraflar ile güncellenmesi, web adresinize ilişkin linklerin ve reklamlarınızın sosyal medya sayfasında yayınlanması gibi aşamalar çalışmamız kapsamında gerçekleştirilmektedir. Sosyal medya üzerinden sizi takip eden organik takipçilerin sayı artışı web adresinize yönelik trafik artışını sağlar. Bu kapsamda internet kullanıcılarından size gelen talepler, kar hedeflerinize ulaşmanız konusunda destek sağlar.

Startuplar İçin Sosyal Medya Yönetiminde Altın Kurallar

Startuplar’a özel sosyal medya yönetiminin altın kuralları arasında sosyal medya sayfasının sürekli olarak güncel tutulması yer alır. Eğer sosyal medya sayfanız aylar öncesinden kalan paylaşımları taşıyorsa, bu sosyal medya kullanıcılarının artık sizin herhangi bir projede yer almadığınızı düşünmelerine sebep olur. Sektör ile ilgili güncel olarak paylaşım yapılması ve paylaşımlarda sosyal medyada geniş alanda görülebilmenizi sağlayan etiketlerin eklenmesi önemlidir. Bu işlemlerimiz ile hedef kitleniz varlığınızdan ve yaptığınız başarılı işlerden daha fazla haberdar olurlar.

Startuplar için sosyal medya yönetimi yapılırken gündeme gelen diğer altın kurallar ise web sitenize ait olan linki, şirketinize ait adres bilgilerini ve konumu, sosyal medya ana sayfasında açıkça sunmaktır. Bunları sunarken belirli kriterlere önem veririz. Örneğin adres bilgilerinin SEO uyumlu yapıda, harita üzerinden verilmesi ve link ile web adresine direk yönlendirme yapılabilmesi bu kriterler arasındadır. İşlem adımları yeni markanıza ilişkin internet kullanıcılarını daha hızlı haberdar etmenizi sağlayacaktır.

Startuplar İçin Sosyal Medya Yönetiminde Yapılan Hatalar Nelerdir?

Startuplar için sosyal medya yönetiminde yapılan yanlışlar hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

  • Sosyal medya sayfasına markanız ile ilgili çok az sayıda görsel koyulması,
  • Kampanya ve reklam paylaşımı yapmama,
  • Web adresine ilişkin bir yönlendirme verilmemesi,
  • Hedef kitlesine hitap eden SEO uyumlu içeriklerin paylaşılmaması,
  • Başarılı projeleriniz ifade eden paylaşımların yapılmaması,
  • Özel günlerde sosyal medya takipçilerine yönelik tebrik paylaşımı yapılmaması,
  • Sosyal medya sayfasına takipçileriniz tarafından yapılan yorumların yanıtlanmaması,
  • Sayfanın haftalık olarak güncellenmemesi,

Bu tip hataların gündeme gelmesi halinde sağlıklı bir hizmet alamazsınız. Biz, Startuplar için sosyal medya yönetimi gerçekleştirirken, sayfaya gelen takipçi yorumlarına dikkatle cevap veriyoruz. Bu kapsamda sosyal medya üzerinden müşteri memnuniyetini yükseltmek mümkün hale gelmektedir.

Diğer yandan özel günlerde takipçileriniz için bir mesaj iletmeniz hem güncelliğinizi korumanızı hem de dikkat çekmenizi sağlar. Sektörünüz hakkında çok tercih edilen etiketler ile paylaşım yaparak, sosyal medyaların keşfet bölümlerinde yer almanızı sağlarız.

Startuplar İçin Sosyal Medya Yönetim Avantajları Neler?

Startuplar için sosyal medya yönetiminin fırsatları, hedef kitleye doğru şekilde erişmek, web adresine trafik alabilmek, doğru etiketler ile keşfet bölümünde yer alarak daha fazla kişi tarafından görülmek olarak ifade edilirler. Bizler, tüm avantajları Startuplar için sosyal medya yönetimi yaparken sunarak, yeni müşteri potansiyelinin yakalanabilmesine imkan sağlıyoruz.